شبیه سازی svc-detailed-model با جزییات کامل در محیط سیمولینک متلب


فایل زیر شامل  یک فایل ورد ۲۰ صحفه شامل جزییات حل و m فایل و فایل سیمولینک

چکیده

اکنون یکی از مهمترین چالشهای صنایع برق مواجه شدن با کارایی و تحویل پایدار نیرو به مشتریان خود است. از این رو ، انتقال کارآمد تنظیم ولتاژ و به یک معیار اساسی تبدیل شده است. این موضوع مدتی تحت تحقیق بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین موضوعات مورد بررسی قرار گرفته است. بسیاری از محققان و دانشمندان تحقیق از بسیاری جهات به این مسئله پرداخته اند.SVC یکی از آن راه حل ها در تثبیت ولتاژ سیستم توزیع نیرو بوده است. SVC یکی از کنترل کننده های FACTS (انتقال جریان متناوب انعطاف پذیر) است که به عنوان خازن شنت در سیستم قدرت عمل می کند تا با افزایش ضریب توان ، توان راکتیو را در آنجا جبران کند. در این کار ما از پلت فرم MATLAB برای بررسی عملکرد SCV در تنظیم ولتاژ سیستم بررسی میکنیم

  1. مقدمه

مهندسی سیستم قدرت بخش عمده ای از مطالعات مهندسی برق را تشکیل می دهد. این امر عمدتاً مربوط به تولید نیروی الکتریکی و انتقال آن از انتهای ارسال به انتهای دریافت مطابق با نیاز مصرف کننده است و حداقل میزان ضرر و زیان را متحمل می شود. برق در انتهای مصرف کننده اغلب به دلیل تغییر بار یا به دلیل اختلالات ناشی از طول خط انتقال ، تحت تغییر قرار می گیرد. به همین دلیل اصطلاح پایداری سیستم قدرت در این زمینه از اهمیت بالایی برخوردار است و برای تعریف توانایی سیستم در بازگرداندن عملکرد خود به حالت پایدار در حداقل زمان ممکن پس از گذراندن نوعی گذرا یا اختلال استفاده می شود. در صف.

امروزه در حال تغییر سیستم های الکتریکی ، نیاز روزافزونی به انعطاف پذیری ، قابلیت اطمینان ، پاسخ سریع و دقت در زمینه های تولید ، انتقال ، توزیع و مصرف انرژی الکتریکی است. سیستم های انتقال جریان متناوب انعطاف پذیر (FACTS) دستگاه های جدیدی هستند که از فن آوری های نوین اخیر سرچشمه می گیرند و قادر به تغییر ولتاژ ، زاویه فاز و / یا امپدانس در نقاط خاص در سیستم های قدرت هستند. پاسخ سریع آنها پتانسیل بالایی را برای تقویت پایداری سیستم قدرت ارائه می دهد به غیر از کنترل جریان حالت پایدار.

برای تأمین انرژی الکتریکی پایدار ، ایمن ، کنترل شده و با کیفیت بالا در محیط امروز و استفاده بهتر از ظرفیت های موجود در سیستم قدرت ، از کنترل کننده های انعطاف پذیر سیستم های انتقال جریان متناوب (FACTS) برای افزایش پایداری سیستم قدرت علاوه بر عملکرد اصلی آنها کنترل جریان برق استفاده می شود . دستگاه های FACTS مبتنی بر الکترونیک Power برای بهبود عملکرد سیستم به سیستم های انتقال و توزیع نیرو در مکان های استراتژیک اضافه می شوند. FACTS خانواده ای از دستگاه ها است که می تواند به صورت سری ، شنت و در بعضی موارد ، هر دو در شنت و سریال در شبکه های برق قرار گیرد. طی دهه گذشته ، تعدادی دستگاه کنترل تحت اصطلاح فناوری FACTS پیشنهاد و اجرا شده است. استفاده از دستگاه های FACTS در سیستم های قدرت منجر به عملکرد بهتر سیستم در بسیاری از جنبه ها می شود. پایداری ولتاژ ،تنظیم ولتاژ و پایداری سیستم قدرت ، می توان با استفاده از این دستگاه ها و کنترل مناسب آنها ، میرایی را بهبود بخشید.

در نیوزیلند اولین خط انتقال در جزیره جنوبی توسط دولت به عنوان بخشی از بخش نیروگاه برق Coleridge طراحی و ساخته شد و در سال ۱۹۱۴ به بهره برداری رسید. دو خط انتقال ۶۶ کیلوولت بین کلریج به آدینگتون در کریستچرچ در فاصله ۱۰۴ کیلومتری ایجاد شد.

پس از جنگ جهانی ۱ ، انتقال ۱۱۰ کیلوولت برای توسعه و اتصال شهرها و شهرها آغاز شد. با این حال ، بعد از مدتی به دلیل افزایش تقاضا در منطقه ، ظرفیت شبکه ۱۱۰kv تصمیم گرفت که گسترش یابد. به دلیل کمبود ولتاژ در حالی که ترانسفورماتور برای تعمیر و نگهداری خارج است.

svc-detailed-model.

svc-detailed-model.

محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

0