پاورپوینت:رایانش ابری و سرویسهای مبتنی بر آن

۱- عدد فایل پاور(قابل ویرایش) به تعداد ۱۶ اسلاید است(این فایل برای ارائه کلاسی کاشناسی، ارشد   و دکتری عالی است)

(پاورپوینت حاضر حرفه ای است و تمام رفرنس نویسی ها رعایت شده و دارای نود های راهنما است)

پاورپوینت:رایانش ابری و سرویسهای مبتنی بر آن

فهرست عناوین

(۱چکیده

(۲رایانش ابری چیست؟

(۳عناصر زیر بنایی

(۴خدمات

(۵مزایای استفاده

(۶نقاط ضعف

(۷خلاصه نتیجه گیری

چکیده

رایانش ابری (cloud computing) فناوری جدیدی در جهت پردازش در سرورهای بزرگ و ارائه نتایج بر روی کامپیوتر کاربران.

این پردازشها در ابر انجام می شود و بدین دلیل ابر نامیده چون با وجود لایه های مختلف از دید کاربر پنهان است و استفاده کنند فقط از آن لذت می برد. در واقع نرم افزارها بجای نصب بر روی سیستم کاربر و اشغال فضا ذخیره سازی، استفاده از حافظه، و پردازشکر  بر روی ابرنصب می شود و کاربرانی که قصد استفاده از این نرم افزارها را دارند از طریق اینترنت به ابر متصل و در کثری از زمان با سرعتی بیشتر از اجرای ان در کامپیوتر، اجرا می گردد.

رایانش ابری چیست؟

پردازش و محاسبات از اهداف اصلی پیدایش کامپیوتر بوده. بعد از پیشرفته تر شدن دنیای کامپیوتر به فکر اتصال چند کامپیوتر برای پردازش قویتر افتادند.

در ابتدا بحث پردازش خوشه ای ClusterComputing و بعد GridComputing  ولی چندان راه به جایی نبردند ولی با معرفی و طراحی مدلی جدید بنام پردازش ابری cloud computing دنیای پردازش و محاسبات به کلی تغییر کرد و راحتی را به تمام کاربران و ارائه دهندگان هدیه کرد.

انواع مختلف ابر

ابر خصوصی: ابرهای خصوصی برای کاربران دسترسی سریع به منابع رایانشی موجود درون زیرساخت سازمان را فراهم می‌سازد.

ابر عمومی: ابرهای عمومی دسترسی به منابع رایانشی را  برای عموم روی بستر اینترنت فراهم می‌کنند.

ابر آمیخته: ابر آمیخته منابع رایانشی ( مانند سرورها، شبکه ، فضای ذخیره‌سازی و…) را که از یک یا چند ابر عمومی و یک یا چند ابر خصوصی گرفته می شود را ترکیب می کند.

خلاصه و نتیجه گیری

پردازش ابری فناوری نوین برای بکارگیری توان پردازشی پردازنده های با قدرت بالا و انتقال برنامه های سنگین به ابر برای اجرا و معاف کردن کاربران برای خرید سیستمهای گران قیمت جهت اجرای این نرم افزارهای می باشد.

بدلیل مشکلات فراوان این فناوری در حال حاظر توسط بزرگان نرم افزاری و اینترنتی دنیا عرضه می شود ولی دیری نمی انجامد که  این فناوری چنان جای خود را در دنیای کامپیوتر باز کند که حتی رشته های دانشگاهی هم درباره آن(مثل هوش مصنوعی) ایجاد شود.

البته بدلیل نبود اینترنت مطلوب باعث عدم بهره برداری هر چه بهتر و بیشتر از آن شده است. ولی امید است در آینده مدلها و راهکارهایی معرفی شود که با اینترنت کم سرعت و بصورت آفلاین نیز با ابر کار کرد.

پردازش ابری باید برای دانشجویان رشته های کامپیوتری به خوبی تفهیم شود و شاید این مشعل این فناوری بدستان دانشجویانی دیگر مانند سران گوگل و یاهو و اچ پی و … فروزان شود.

 

۲۵۰۰۰ تومان – خرید
درباره این محصول نظر دهید !