پاورپوینت:کنترل جریان و شتاب راه اندازی با استفاده از مبدلهای الکترونیک قدرت

فایل زیر شامل

۱- عدد فایل پاور(قابل ویرایش) به تعداد ۳۰ اسلاید است(این فایل برای ارائه کلاسی کاردانی،کاشناسی، ارشد  عالی است)

قسمتی از متن پاور

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

انواع سیستمهای راه اندازی برای موتور های القایی

راه انداز سافت استارتر(soft starter)

اصول کار سافت استارتر در هنگام راه اندازی الکتروموتور

مشخصه راه اندازی سافت استارتر

حفاظت سیستم سافت استارتر

نحوه کابل کشی مدار قدرت و فرمان

مزایا و معایب سافت استارتر

چکیده

از زمان تولید انقلاب صنعتی استفاده از موتور های الکتریکی جایگاه خاصی در پیشرفت و تحولات صنعتی داشته است. همزمان با این تحولالت موتورهای الکتریکی خود نیز متحول شده و ساختار ان بهینه شده است.

در سالهای اخیر تحولات در سیستم های کنترل موتور AC  باعث جایگزینی موتور  AC  بجای موتور DC شده است به همین جهت نیاز به کنترل کننده های موتور AC ضروری گردیده است. در مقاله حاضر با روش های کنترل موتور های AC آشنا می شویم و به معرفی یکی از بهترین درایور های کنترل موتور های الکتریکی بنام SOFT START   می پردازیم.

مقدمه

موتور های القایی که در صنعت بیشترین کاربرد را به دلیل راندمان بالا و ساختار ساده دارند،دارای مشکل عمده راه اندازی می باشند بطوریکه جریان راه اندازی در بعضی از موتورها به بیش از هفت برابر جریان نامی می رسد ودر صورتیکه موتور تحت بار راه اندازی شود یا دینامیک موتور کند باشد جریان راه اندازی زود کاهش نیافته و به مدت قابل توجهی تداوم دارد که باعث ایجاد مشکلاتی همچون کاهش ولتاژ واعمال تنش حرارتی و مکانیکی به سیم بندی استاتور و همچنین باعث تحریک سیستمهای حفاظتی مانند بی متال و قطع فیوزهای تغذیه میگردد.به همین دلیل یکی از راه های جلوگیری از این مشکلات راه اندازی نرم میباشد.

مفهوم نرم به ویژگی های متفاوتی دلالت دارد مثلا نرم به این معناست که جلوی تنش های الکتریکی و مکانیکی گرفته می شود و از سوی دیگر به این معناست که موتور تدریجا دور میگیرد و به دور نامی می رسد به طور کلی مدت زمان راه اندازی درهنگام استفاده از راه انداز های نرم بیشتر از حالت اتصال مستقیم موتور به شبکه می باشد

 

برچسبها
محصولات مرتبط

دیدگاهی بنویسید.

0