پاورپوینت: ارائه الگوریتم جستجوی فاخته

فایل زیر شامل

۱- عدد فایل پاور(قابل ویرایش) به تعداد ۱۹ اسلاید است(این فایل برای ارائه کلاسی کاردانی،کاشناسی، ارشد  عالی است)

پاورپوینت: ارائه الگوریتم جستجوی فاخته

بررسی اجمالی

جستجوی فاخته (CS). یک الگوریتم بهینه سازی است که توسط Xin-she Yang و Suash Deb در سال ۲۰۰۹ ساخته شده است

الگوریتم بهینه سازی فاخته (Cuckoo Optimization Algorithm) یکی از الگوریتم‌های توسعه داده شده برای حل «مسائل بهینه‌سازی غیرخطی» (Non-Linear Optimization Problems) و «مسائل بهینه‌سازی پیوسته» (Continuous Optimization Problems) محسوب می‌شود. این الگوریتم، از زندگی خانواده‌ای از پرندگان به نام «فاخته» (Cuckoo) الهام گرفته شده است. الگوریتم بهینه سازی فاخته براساس شیوه زندگی بهینه و ویژگی‌های جالب این گونه، نظیر تخم‌گذاری و تولید مثل آن‌ها ساخته شده است.

رفتار فاخته

qفاخته‌های بالغ و تخم‌های فاخته، جمعیت اولیه الگوریتم بهینه سازی فاخته را تشکیل می‌دهند. فاخته‌های بالغ در لانه پرندگان دیگر تخم‌گذاری می‌کنند. در صورتی که تخم‌های فاخته توسط پرندگان میزبان بالغ شناسایی نشوند و از بین نروند، رشد کرده و به فاخته‌های بالغ تبدیل خواهند شد.

qفاخته‌های بالغ تحت تأثیر ویژگی‌های محیطی و به امید یافتن محیط بهینه برای زندگی و تولید مثل، به صورت گروهی مهاجرت می‌کنند. در این الگوریتم، محیط بهینه همان «بهینه سراسری» در تابع هدف مسأله بهینه‌سازی خواهد بود. این الگوریتم تاکنون در سناریوهای بهینه‌سازی مختلف و کاربردهای جهان واقعی، عملکرد خوبی از خود نشان داده است.

قوانین و پارامترهای فاخته

(۱هر فاخته یک بار تخم می گذارد و آن را در لانه ای که به طور تصادفی انتخاب شده می ریزد.

(۲  بهترین لانه ها با کیفیت بالا تخم (محلول ها) به نسل های بعدی منتقل می شوند.

(۳  تعداد لانه های میزبان موجود ثابت است و میزبان می تواند تخم مرغ بیگانه ای را با احتمال pa ∈ [۰ ، ۱] کشف کند . در این حالت ، پرنده میزبان می تواند تخم مرغ را دور بیندازد یا لانه را رها کند تا لانه کاملا جدیدی در مکان جدید ایجاد کند.

پروازهای لوی

با این حال ، بخش قابل توجهی از راه حل های جدید باید توسط تصادفی درست در میدان تولید شود و مکان های آن باید به اندازه کافی از بهترین راه حل فعلی فاصله داشته باشد ، این اطمینان می دهد که سیستم در یک بهینه محلی گیر نمی کند.

 

25000 تومان – خرید
درباره این محصول نظر دهید !