پاورپوینت: تولید برق و انرژی با کمک انرژی جنبشی انسان

۱- عدد فایل پاور(قابل ویرایش) به تعداد ۳۳ اسلاید است(این فایل برای ارائه کلاسی کاشناسی، ارشد و دکتری عالی است)

(پاورپوینت حاضر حرفه ای است و تمام رفرنس نویسی ها رعایت شده و دارای نود های راهنما است)

تولید برق و انرژی با کمک انرژی جنبشی انسان

بخشی از متن:

چند گجت جالب برای تولید برق از حرکت های انسان

  • دستگاه های هوشمندی که قابلیت تولید انرژی از فعالیت های روزمره انسان را دارند، می توانند از راه های مختلفی به طبیعت کمک کنند. در این جا شش مورد از دستگاه هایی را می بینیم که می توانند با فعالیت بدنی انسان شارژ شوند

چراغ Million Mile Light

  • برای دونده ها و یا هر کس دیگری که در تاریکی فعالیت دارد، اختراع این چراغ می تواند در حد تحقق یک رویا باشد. چراغ هایی که انرژی خود را از باتری تامین می کنند، می توانند به طور ناگهانی و بدون هشدار قبلی خاموش شوند. اما این چراغ جدید که Million Mile Light نام دارد، یک چراغ کوچک LED است که توان خود را از حرکت دونده می گیرد و قدرت نور آن در حدی است که یک موتور سوار بتواند او را از فاصله حدود ۱۸۰ متری تشخیص دهد. این چراغ حدود صد هزار ساعت طول عمر دارد که آن را به منبع تامین نور طولانی مدت تبدیل کرده است.

تولید انرژی با لباس

  • یک گروه از مهندسان Georgia Tech به تازگی موفق به ساخت پارچه ای هیبریدی شده اند که با استفاده از انرژی نور خورشید و انرژی جنبشی، انرژی پاک تولید می کند. این پارچه که جزو فناوری های نسل آینده خواهد بود، می تواند در تولید لباس، پوشش لوازم خانگی و حتی چادرهای کمپینگ به کار رود.

  • در این سلول های خورشیدی که از فیبرهای پلیمری و نانوژنراتورهای تریبوالکتریک ساخته شده اند، از نخ های پشمی هم استفاده شده است و تمام این مواد جوری به هم بافته شده اند تا پارچه ای انعطاف پذیر، سبک و قابل تنفس به دست آید که می تواند مقادیر زیادی انرژی تولید کند.

چرا کاشی‌های هوشمند؟

  • استفاده از انرژي هاي تجديد پذيري مانند انرژي جنبشي عابران پياده

  • توليد برق در مناطق پررفت و آمد مانند متروها، پياده روها و ورودي و خروجي فروشگاه هاي بزرگ

این تکنولوژی چگونه کار می کند؟

  • کفپوش های هوشمند که راحت تر است بگوییم کاشی، به صورت کاشی های مثلثی شکل و الکترومغناطیسی هستند. سطح رویی از مواد بازیافتی (لاستیک بازیافتی از چرخ کامیون های قدیمی) ساخته می شود.

ساختار پیزوالکتریک :

  • پیزوالکتریک‌ها موادی هستند که در صورت اعمال فشار یا تنش به آن‌ها، بار الکتریکی در سطوح خاصی از آن‌ها ظاهر می‌شود.

مقایسه کاشی های هوشمند با سایر تکنولوژی های تجدید پذیر:

  • به ازای هر متر مربع در شهرها، فضای کف بیشتری نسبت به فضاهای روی بام ها، جایی که صفحات خورشیدی نصب می شوند وجود دارد. با نگاه به موضوع از این زاویه، استفاده از کفپوش های هوشمند منطقی به نظر می رسد. همچنین کفپوش ها به شرایط آب و هوایی وابسته نیستند برخلاف نیروی خورشیدی و بادی. آنها ضد آب هستند، تا عمق ۵٫۱ متری درون آب کار می کنند. به هر حال، هر کاشی فقط مقدار کمی انرژی در مقایسه با سایر انرژی های تجدید پذیر می تواند تولید نماید.

۲۵۰۰۰ تومان – خرید
درباره این محصول نظر دهید !